Přijď veslovat

Je pro tebe veslování tím pravým sportem? Ano je!

Všestranný sport

Sport pro všechny věkové kategorie

Sport chytrých a úspěšných

  • Přijď zkusit, jaké to je na vodě. Zažiješ dřinu ale i velkou zábavu.
  • Na věku nezáleží – začínají veslovat i rodiče našich žáků!
  • Je-li ti 10 a více let, můžeš závodit na veslařských regatách.
  • Už někde sportuješ a máš pocit, že to není ono? Přijď k nám, i olympijská vítězka Mirka Knapková začínala v 17! Vítáme všechny se sportovní průpravou.
  • Končíš základní školu, studuješ střední nebo vysokou školu? U nás ti vlak neujel!
  • Přijď se bavit s partou lidí od vody, získat nové kamarády a přátele!

Co s námi zažiješ?

Děláme týmový sport

Ve veslování rozhoduje odpovědnost jednotlivce vůči posádce. Individuální výkonnost musíš prokázat sám za sebe (skif), ale na závodech bojujeme hlavně v týmových posádkách a disciplínách párových (2 vesla) i nepárových (1 veslo) – dvojky, čtyřky, osmy. Některé mají i veledůležitého člena – kormidelníka.

Účastníme se vrcholových soutěží

Každá kategorie, od žáků po seniorské kategorie, má svůj pomyslný „Olymp“. Mistrovství Moravy, Republiky, Evropy a Světa, nominační i „jen“ prestižní tuzemské a zahraniční regaty. Na všech z nich se účastníme, odevzdáváme to nejlepší nás, sbíráme zkušenosti, medaile i vítězíme. Dokonce i veteráni mají své domácí, evropské i světové šampionáty – ČVK nikde nechybí i vítězí.

Jezdíme na týmová soustředění

Fyzičku naháníme nejen na vodě, ale pro zpestření zímní přípravy také na běžkařských tratích na horách. Po zimní, vetšinou „suché“ přípravě musíme nahnat jarní kilometry na vodě. Těžko se najde lepší místo než jezero ve slunné Itálii. Před vrcholy sezony absolvujeme přípravu a skutečné „soutředění“ na nejvhodnějších domácích vodách.

Jezdíme do zahraničí

S veslováním se podíváš, jak to dělají v zahraničí, poměříš se snimi svoje schopnosti. Starší kategorie jezdí na jarmí přípravu do Itálie, reprezentují oddíl na zahraničních regatách. Ti úspěšní jezdí za mládežnickou i seniorskou reprezentací na mezinárodní starty po Evropě, nekteří úspěšně reprezentovali i v zámoří.

Zábava nám není cizí

K veslování musí patřit i zábava – na břehu, někdy i na vodě (i když tam to bývá hlavně dřina…). Na klubu se pořádají veslařské „Žaby“, vánoční setkání. Oslavy úspěchů, zapíjení neúspěchů i setkání jent tak, pro radost, rodičů s dětmi, pamětníků klubu.

Věk je u nás pouze číslo

Veslování se dá naučit i dělat v každém věku. Ten počítáme pouze, když se podávají přihlášky k závodu, jinak je to pouze číslo. Veslování často bolí, ale řada Veteránů ti řekne, jediný problém může být dostat se do lodi a z lodi. Na vodě všechno funguje jak má a bolest je jen ta „krásná, veslařská“.

Veslování rodičů a veřejnosti

Vyzkoušejte veslování zcela bez závislosti na členství v našem klubu. Kdokoliv z široké veřejnosti by nabyl dojmu, že by chtěl vyzkoušet veslování má možnost. Využijte kontaktu na těchto webových stránkách a vyzkoušejte atmosféru našeho klubu aniž se stanete, pokud v budoucnu nebudete mít zájem, členem klubu.

Kontaktujte nás, rádi vás přijmeme mezi sebe

+420 739 364 089

9 + 9 =